Trenuje Kreatywnosc Daria Mohammad OPT

Zacznij rysować metodą ZENTANGLE (gotowe wzory)

Autor:  Daria Mohammad
Data23 czerwca 2020
Kategoria:

Inspiracja

O tej technice rysowania dowiedziałam się od Martyny, która wystąpiła w jednym z odcinków z serii "Kreatywne Talenty Super Ludzi" na moim Instagramie.

Nie potrafię rysować, dlatego zainteresowałam się zentangle. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności: wystarczy wyobraźnia lub skuteczne odwzorowywanie gotowych szablonów.

Gotowe szablony 

Szablony do nauki rysowania w tym stylu, są dostępne na Pintrest i  znajdziesz je pod nazwą zentangle patterns”. W tym wpisie załączyłam te, z których ja sama się uczę. 

Co to jest zentangle?

A dla osób, które nie wiedzą, czym jest zentangle, jest to styl rysowania, który polega na wypełnieniu rysunków różnymi wzorkami – mogą być to konkretne kontury lub coś zupełnie abstrakcyjnego. Przypomina trochę bazgroły w zeszycie, które pewnie każdy nas robił, kiedy się nudził podczas lekcji w szkole. Metoda zentangle to łatwy do nauczenia, relaksujący i przyjemny sposób tworzenia pięknych obrazków. Wystarczy do tego kartka i czarny cienkopis.

Co oznacza nazwa zentangle?

„Zen” to stan wycieszenia, spokoju, medytacja, a „tangle” to plątanina. Dlatego poprzez tę sztukę możemy się odprężyć, zrelaksować i przy okazji potrenować kreatywność.

Do dzieła! Poniżej znajdziesz wzory, które ułatwią Ci rysowanie:)

Daria Mohammad Creative Teacher

Daria Mohammad

jestem autorką projektu trenujekreatywnosc.pl, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat kreatywności, trenowania mózgu oraz rozwijania twórczych zainteresowań. Pokazuję, że umiejętność kreatywnego myślenia można się nauczyć poprzez odpowiednie nastawienie, zadania oraz warunki. Obserwuj mnie w mediach społecznościowych po więcej wskazówek o kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

chevron-down