SUBIEKTYWNY BLOG O ROZWIJANIU KREATYWNEGO MYŚLENIA

Trenuję Kreatywność

Po trzecie
 
Jeśli nie wierzysz, że kolorowanie ma dobry wpływ na kreatywność, ogólne samopoczucie i nastrój, sprawdź to sam :) . Zachęcam do własnego eksplorowania. Dlatego zeskanowałam specjalnie dla Was 3 kolorowanki z mojego zeszytu z Tigera. 
 
A może już kolorujesz? Daj znać w komentarzu, co sądzisz o tej aktywności? :) 
 
Pobierz szablony i wydrukuj. 
 

Moje dwie kolorowanki mam ze sklepu Tiger, ale wiem, że w Internecie też można znaleźć wersje do wydrukowania.

Pod drugie

 
Kolorowanie redukuje stres! Naprawdę to jest metoda, dzięki której możemy obniżyć nasz poziom stresu i trochę się wyciszyć. Według mnie, kolorowanie wymusza koncentrację i skupienie na detalach (niektóre białe pola są naprawdę niewidoczne na pierwszy rzut oka). Ja na przykład uwielbiam kolorować i słuchać podcastów tym samym czasie - to mnie bardzo relaksuje.

Umówmy się, nie jest to jakieś piękne, ale dla mnie ważniejszy jest sam proces niż efekt finalny.

Jak się już domyślacie, dzisiejszy wpis dotyczy kolorowanek. To słowo brzmi bardzo infantylnie, zgadzam się i prawdopodobnie większości kojarzy się z dzieciństwem. Aczkolwiek uważam, że kolorowanki są super dla dorosłych. Jest to metoda, która rozwija kreatywność, ale nie tylko.
 
Zacznijmy od tego, że ja na przykład nie potrafię rysować ani malować. Wiecie już, że nie mam żadnego talentu artystycznego, ale za to kocham kolory! Serio kocham flamastry, cienkopisy i kredki. Okej, to brzmi na maxa dziecinnie :D, ale trudno, w kreatywności właśnie chodzi o zabawę i przyjemność. Uważam, że kolory pobudzają naszą artystyczną duszę, no i prawa półkula mózgu jest nam za to wdzięczna :) Także, kolorowanki są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie potrafią rysować, a chcą się spełniać w tzw. artystycznej sferze.
 
Po pierwsze
 
Kolorowanie daje mi niesamowitą satysfakcję. Lubię wykonywać po prostu tą czynność, (czyli wypełnianie kolorem białe pola :D). Czasami robię to spontanicznie, czyli wybieram przypadkowe kolory, a czasami decyduję wcześniej o konkretnej kolorystyce planszy.

o tym, dlaczego kolorowanie jest dobre dla dorosłych.

 

Zabawa dla dzieci? Nie sądzę.

02 kwietnia 2020
Będzie mi miło, jeśli mnie zaobserwujesz :)