Trenuje Kreatywnosc Daria Mohammad OPT

Wielka Księga Planów Darii czyli geneza bloga.

Autor:  Daria Mohammad
Data31 marca 2020
Kategoria:

Jest marzec 2019 roku.

Jestem na wyjeździe z pracy (Staff Week) w Lille we Francji (za tą możliwość dziękuję prof. Bolesławowi Rok). Zainspirowana jednym z wykładów na uniwersytecie, wpada mi do głowy pomysł na biznes związany z kreatywnością. Jestem bardzo szczęśliwa i czuję, że to jest właśnie pomysł, który miał do mnie przyjść: spójny z moimi wartościami, zainteresowaniami i społecznie użyteczny.

Podejmuję decyzję, że od teraz eksploruję i zgłębiam temat kreatywności. Chcę wiedzieć wszystko i jeszcze tego samego dnia zamawiam online 3 książki w tematyce kreatywności. Mój poziom ekscytacji nie ma granic (kto mnie zna ten wie o co chodzi :D) i powrocie opowiadam najbliższym o moim wielkim odkryciu biznesowym. Mówią, że fajny pomysł i żebym go zrealizowała.

Rok 2020

Jest styczeń 2020 roku.

W prezencie na urodziny od moich przyjaciółek, dostaję spersonalizowany kalendarz z tytułem "Wielka Księga Planów Darii, a w środku są życzenia : "żeby księga służyła Ci i pomagała rozwijać Imperium... (czego imperium powiem dalej). Myślę sobie : wspaniały ten prezent, ale ja już mam mój wymarzony kalendarz, który dostałam na Święta i jestem z niego zadowolona, więc co ja zrobię z drugim kalendarzem?

Wielka Księga Planów Darii
Wielka Księga Planów Darii

Luty 2020

Jestem sfrustrowana swoją karierą zawodową, więc jak przystało na człowieka w 2020 roku idę do coacha kariery w nadziei, że odkryję, co mam dalej robić w życiu zawodowym. Podczas sesji odkrywam, że chcę zostać ekspertem w jakiejś dziedzinie. Chciałabym mieć obszar, w którym jestem specjalistką i który może stać się moją drugą ścieżką kariery. Dodatkowo utwierdziłam się w tym, że mam sporo pomysłów i wizji na siebie, ale niestety nie przejawia się to w działaniu. Innymi słowy, nie podejmuję wysiłku, aby realizować te super wizje. Słomiany zapał. Znacie to ? To trochę o mnie.

Marzec 2020 r

Jest 7 marca - mija rok od mojego wyjazdu w Lile. Uświadomiłam sobie, że totalnie nic nie zrobiłam przez cały rok, żeby rozwijać się w kreatywności. Nie przeczytałam nawet jednej książki z tych 3, które zamówiłam rok temu. Stwierdziłam, że jest to na po prostu żałosne i jest mi wstyd przed samą sobą. Miałam takie super plany, ten biznes, cała wizja i co? NIC!

Podejmuję decyzję, że czas zacząć działać, już na serio. Wiedziałam, że nie chcę pracować na etacie do końca życia, więc muszę coś zmienić.  A żeby nie zwariować chcę skupić się na czymś, co jest w 100% zależne ode mnie. Ponadto (dziwnie to zabrzmi) otrzymywałam sporo znaków, które wręcz krzyczały, żebym w końcu zaczęła coś robić. (przypadkowe posty na Instagramie, przypadkowe informacje od znajomych, przypadkowe odkrycia w Internecie, wszystko to było jakby odpowiedzią na moje kłębiące się myśli)

I tak oto powstał plan:

1. Zaczynam uczyć się o kreatywności i codziennie podejmuję nawet najmniejszy wysiłek, który posunie mnie do przodu (może to być nawet obejrzenie 5-minutowego wideo). Chcę zrobić cokolwiek, bo już mam dość tego, że nie podejmuje żadnych działań.

2. Codziennie spisuję swoje postępy, co zrobiłam każdego dnia i czego się nauczyłam.
Oczywiście pierwsze co, to sięgnęłam po ten kalendarz od przyjaciółek i z wielkim entuzjazmem stwierdziłam, że właśnie tak miało być i że to przeznaczenie :)), czyli ten prezent (na którego nie miałam pomysłu jeszcze 2 miesiące temu), będzie dziennikiem od raportowania moich postępów rozwojowych.

Geneza powstania bloga
To moje zapiski z dziennika. Zaczęłam 7 marca 2020 r.

3. Po paru dniach pisania raportów, stwierdziłam jednak, że te moje wnioski, lekcje i wszelkie działania dotyczące kreatywności, będę publikować w Internecie. Po pierwsze ma to być forma publicznego zobowiązania i motywacji (czyli trochę egoistyczne podejście), ale druga refleksja, to nadzieja, że może ktoś skorzysta z moich metod i rozwiązań (więc już nie tak egoistycznie :D).

I tak oto tu jestem. Pisząc bloga, co mi się nawet nie mieści w głowie, ale Wielka Księga Planów Darii zamienia się w Wielką Księgę Działań Darii i tu będę prezentować faktycznie moje działanie i to co robię na co dzień, żeby być lepszą w kreatywności i może kiedyś stać się ekspertem w tej dziedzinie, ale to jeszcze długa droga.

PS: Ten pomysł na biznes to nie jest blog ☺️

Daria Mohammad Creative Teacher

Daria Mohammad

jestem autorką projektu trenujekreatywnosc.pl, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat kreatywności, trenowania mózgu oraz rozwijania twórczych zainteresowań. Pokazuję, że umiejętność kreatywnego myślenia można się nauczyć poprzez odpowiednie nastawienie, zadania oraz warunki. Obserwuj mnie w mediach społecznościowych po więcej wskazówek o kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

chevron-down