SUBIEKTYWNY BLOG O ROZWIJANIU KREATYWNEGO MYŚLENIA

Trenuję Kreatywność

PS 2: Ten pomysł na biznes to nie jest blog :) 

 

To moje zapiski z dziennika. Zaczęłam 7 marca 2020 r.

3. Po paru dniach pisania raportów, stwierdziłam jednak, że te moje wnioski, lekcje i wszelkie działania dotyczące kreatywności, będę publikować w Interencie. Po pierwsze ma to być forma publicznego zobowiązania i motywacji (czyli trochę egoistyczne podejście), ale druga refleksja, to nadzieja, że może ktoś skorzysta z moich metod i rozwiązań (więc już nie tak egoistycznie :D).

I tak oto tu jestem. Pisząc yyy bloga, co mi się nawet nie mieści w głowie, ale Wielka Księga Planów Darii zamienia się w Wielką Księgę Działań Darii i tu będę prezentować faktycznie moje działanie i to co robię na co dzień, żeby być lepszą w kreatywności i może kiedyś stać się ekspertem w tej dziedzinie..ale to jeszcze długa droga.

PS: Zobaczcie co dziewczyny napisały mi w życzeniach. (a dlaczego tak, to informacja tylko dla prawdziwych fanów hahaha :D). Ja sobie zmieniłam na kreatywność. Oba słowa są na "k", więc oczywiście przeznaczenie ;)

Luty 2020

Jestem sfrustrowana swoją karierą zawodową, więc jak przystało na człowieka w 2020 roku idę do...coacha kariery (:D) w nadziei, że odkryję, co mam dalej robić w życiu zawodowym. Podczas sesji odkrywam, że chcę zostać ekspertem w jakiejś dziedzinie. Chcę mieć obszar, w którym mogę się specjalizować i który może stać się moją drugą ścieżką kariery. Dodatkowo utwierdziłam się, że mam sporo pomysłów i wizji na siebie, ale nie przejawia się to w żaden sposób w działaniu. Innymi słowy, nie podejmuję wysiłku, aby realizować te super wizje. Słomiany zapał. Znacie to ? To trochę o mnie.

 

Marzec 2020 r

Jest 7 marca, uświadomiłam sobie, że totalnie nic nie zrobiłam przez cały rok, żeby rozwijać się w kreatywności. Nie przeczytałam nawet jednej książki z tych 3, które zamówiłam rok temu. Stwierdziłam, że jest to na maxa żałosne i jest mi wstyd przed samą sobą. Miałam takie super plany, ten biznes, cała wizja i co? NIC!

 

Podejmuję decyzję, że czas zacząć działać, już na serio. Wiedziałam, że nie chcę pracować na etacie do końca życia, więc muszę coś zmienić.  A żeby nie zwariować chcę skupić się na czymś, co jest w 100% zależne ode mnie. Ponadto (dziwnie to zabrzmi) otrzymywałam sporo znaków, które wręcz krzyczały, żebym w końcu zaczęła coś robić. (przypadkowe posty na Instagramie, przypadkowe informacje od znajomych, przypadkowe odkrycia w Internecie, wszystko to było jakby odpowiedzią na moje kłębiące się myśli)

 

I tak oto powstał plan:

 

1. Zaczynam uczyć się i testować obszar kreatywności i codziennie podejmuję nawet najmniejszy wysiłek, który posunie mnie do przodu (może to być nawet obejrzenie 5-minutowego wideo). Chcę zrobić cokolwiek, bo już serio mam dość tego, że nie podejmuje żadnych działań.

 

2. Codziennie spisuję swoje postępy, co zrobiłam każdego dnia i czego się nauczyłam.
Oczywiście pierwsze co, to sięgnęłam po ten kalendarz od przyjaciółek i z wielkim entuzjazmem stwierdziłam, że właśnie tak miało być i że to przeznaczenie :D, czyli ten prezent (na którego nie miałam pomysłu jeszcze 2 miesiące temu), będzie dziennikiem od raportowania moich postępów rozwojowych.

Styczeń 2020

W prezencie na urodziny od moich przyjaciółek, dostaję spersonalizowany kalendarz z tytułem "Wielka Księga Planów Darii, a w środku są życzenia : "żeby księga służyła Ci i pomagała rozwijać Imperium... (czego imperium powiem dalej). Myślę sobie : wspaniały ten prezent, ale ja już mam mój wymarzony kalendarz, który dostałam na Święta i jestem z niego zadowolona, więc co ja zrobię z drugim kalendarzem?

ROK 2020

o tym dlaczego się załamałam i założyłam bloga 

Marzec 2019

Jestem na wyjeździe (Staff Week) w Lille we Francji (za tą możliwość dziękuję prof. Bolesławowi Rok). Zainspirowana jednym z wykładów na uniwersytecie, wpada mi do głowy pomysł na biznes, związany z kreatywnością. Jestem totalnie zajarana i czuję, że to jest właśnie pomysł, który miał do mnie przyjść: spójny z moimi wartościami, zainteresowaniami i społecznie użyteczny.

 

Podejmuję decyzję, że od teraz eksploruję i zgłębiam temat kreatywności. Chcę wiedzieć wszystko. Jeszcze tego samego dnia zamawiam online 3 książki, dotyczące kreatywności. Jestem bardzo podekscytowana (kto mnie zna ten wie o co chodzi :D). Po powrocie opowiadam najbliższym o moim wielkim odkryciu biznesowym. Mówią, że fajne i żebym robiła.

o tym, dlaczego się załamałam i założyłam bloga

Wielka Księga Planów Darii, czyli geneza bloga

31 marca 2020
Będzie mi miło, jeśli mnie zaobserwujesz :)