Trenuje Kreatywnosc Daria Mohammad OPT

Weź udział w kreatywnym wyzwaniu

Autor:  Daria Mohammad
Data1 października 2020
Kategoria:

Treningi kreatywności na Instagramie

Jeśli ktoś z Was obserwuje mnie na Instagramie przynajmniej od czerwca, to wie, że na moim Insta Story od początku powstania profilu @trenuje_kreatywnosc, umieszczałam treningi kreatywności, czyli krótkie zadania pobudzające mózg do pracy. Przed wakacjami cieszyły się one dużym powodzeniem i byłam szczęśliwa, kiedy odbiorcy profilu dzielili się ze mną swoimi odpowiedziami.

Jednak od lipca zauważyłam spadek zaangażowania, dlatego na okres wakacji postanowiłam zawiesić ten cykl treści. Bardzo lubię tę serię na moim Insta Story, dlatego wiedziałam, że na pewno wrócę z regularnym publikowaniem treningów kreatywnych.

Powody

  • przygotowanie takich zadań trenuje moją kreatywność
  • jest to fajny sposób na nawiązanie relacji z odbiorcami, ponieważ odpowiadają mi na zadania w wiadomości prywatnej i może być to początek ciekawej rozmowy
  • jest to skuteczny sposób, na sprawdzenie, ile osób  jest zaangażowanych w to co publikuję oraz komu zależy na trenowaniu kreatywności 

Przechodząc już do sedna. Okres wakacyjny mija, więc myślę, że po 3 miesiącach letniego odpoczynku można już zacząć myśleć o rozwijaniu nowych kompetencji. Dlatego organizuję wyzwanie kreatywne dla moich odbiorców, aby na tapet wzięli rozwój kreatywności!

O co chodzi w wyzwaniu?

Codziennie przez 5 dni na moim Insta Story tj. od poniedziałku 5 października do 9 października otrzymasz ode mnie trening kreatywności do rozwiązania. Dostęp do wyzwania będzie miała ograniczona liczba osób (planuję max.20), ponieważ te osoby dodam do funkcji Instagrama „Bliscy Znajomi” i tylko tam będę publikować treningi kreatywne.

Dlaczego tylko dla „Bliskich Znajomych” ?

Ponieważ za wyzwanie kreatywne będzie nagroda! A konkretnie paczka, którą wyślę do najbardziej zaangażowanej osoby. 

Jak można wygrać?

Żeby wygrać trzeba grać, czyli codziennie wysyłać mi swoje odpowiedzi na treningi kreatywne w wiadomości prywatnej 😊 Zasady punktacji określone będą w danym zadaniu, ale na pewno za samo wysłanie, czyli podjęcie próby – będzie punkt.  A jeśli ktoś spełni dodatkowe wymogi otrzyma kolejne punkty. Od początku będę prowadzić tabelę w Excelu, aby wiedzieć, kto ile ma punktów.

Jak się możesz już domyśleć, będę w kontakcie ze wszystkimi uczestnikami wyzwania. Będę czytać i odpowiadać na wiadomości prywatne, dlatego nie jestem w stanie ogarnąć więcej niż 20 osób.

Dlaczego wyzwanie będzie w formie grywalizacji?

Chcę, żeby uczestnicy zaangażowali się w wykonywanie zadań i mieli motywację do trenowania kreatywności. Wydaje mi się, że jeśli z góry wiemy, że ktoś sprawdzi i przeczyta nasze odpowiedzi, to w jakiś sposób staramy się bardziej. A jeśli dodatkowo możemy zdobyć nagrodę, to staramy się jeszcze bardziej.

Nigdy nie prowadziłam takiego wyzwanie, także nie wiem jaki będzie z tego rezultat. Przyszło mi to do głowy i wydało mi się w miarę logiczne :)) Chcę spróbować i sprawdzić, czy moje założenia są prawdziwe.

Ponadto mam takie doświadczenie, że kiedy ludzi otrzymywali ode mnie ebooka z zadaniami, to nie miałam żadnej wiedzy, czy ktoś faktycznie zrobił te zadania, albo czy przypadkiem nie zrobił wszystkich jednego dnia?
A przecież w trenowaniu jakiejś kompetencji liczy się, żeby to robić systematycznie. Moje zadanie kreatywne zajmie uczestnikom max. 15 minut, ale jeśli pomnożymy to przez 5 dni, to poświęcą na rozwijanie tej kompetencji 75 minut, czyli ponad godzinę. A to już jakiś krok w kierunku rozwoju.

Jak zgłosić się do wyzwania?

Warunkiem zgłoszenia będzie udostępnienie na swoim Insta Story (oraz mnie oznaczenie mnie) post z mojego Instagrama (opublikuję go w piątek rano (2.10)) oraz napisanie do mnie DM o treści „WYZWANIE”.  Liczy się kolejność zgłoszeń, dlatego ta wiadomość jest kluczowa, żebym wiedziała kto był pierwszy. 

Czy muszę wysyłać moje odpowiedzi w DM do Ciebie?

Nie musisz! Możesz po prostu korzystać z zadań kreatywnych i robić je w swoim czasie. Ale jeśli zdecydujesz się nie wysyłać, to tym samym pozbawiasz się szansy na nagrodę. Decyzja należy do Ciebie.

Dla kogo jest wyzwanie?

Wyzwanie jest dla każdego, kto chce się sprawdzić i potrenować swój mózg w formie krótkich i przystępnych zadań. A konkretnie dla osoby, który ma czas być na Instagramie codziennie w dniach 5-9 październik oraz ma czas i chęci na zaangażowanie się w wyzwanie i granie nagrodę!

Zasady uczestnictwa.

Jeśli zdecydujesz się na uczestnictwo w wyzwaniu to akceptujesz, że:

  • mogę wspominać Twoją nazwę instagramową publicznie w relacji „Bliscy Znajomi”
  • będę pokazywać wyniki punktowe, więc twoja nazwa się pojawi
  • będę komentować ciekawe rozwiązania, więc twoja nazwa może się pojawiać
  • czasami będę dawać możliwość wyboru rozwiązań w formie głosowania
  • zawsze możesz się wycofać z wyzwania i nie musisz mnie o tym informować (nie obrażę się 🙂 )
  • uczestnictwo w wyzwaniu do niczego Cię nie zobowiązuje, to ma być zabawa i Ty decydujesz na ile chcesz się angażować 

Generalnie zależy mi na tym, aby stworzyć fajną grupę osób, które chcą trenować kreatywność razem ze mną. Na pewno dla uczestników przygotuję różne niespodzianki i będą mieli oni wpływ na rozwój mojego profilu. 

Mam nadzieję, że widzę się z Tobą podczas wyzwania! <3 

Daria Mohammad Creative Teacher

Daria Mohammad

jestem autorką projektu trenujekreatywnosc.pl, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat kreatywności, trenowania mózgu oraz rozwijania twórczych zainteresowań. Pokazuję, że umiejętność kreatywnego myślenia można się nauczyć poprzez odpowiednie nastawienie, zadania oraz warunki. Obserwuj mnie w mediach społecznościowych po więcej wskazówek o kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

chevron-down