SUBIEKTYWNY BLOG O ROZWIJANIU KREATYWNEGO MYŚLENIA

Trenuję Kreatywność

w tym poście chcę opowiedzieć więcej o okolicznościach związanych z prowadzeniem przeze mnie webinaru w języku angielskim. 

8 czerwca 2020 roku na Facebooku Kozminski International Society odbył się webinar pod tytułem "Unleash your creativity", który miałam przyjemność prowadzić. Ale od początku..

O co chodzi? 

Organizacja studencka KIS zrzesza studentów międzynarodowych i prowadzi dla nich różnego rodzaju aktywności, których celem jest integracja, edukacja oraz pomoc w zaaklimatyzowaniu się na uczelni oraz w Warszawie. Jako, że jestem absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego oraz zaczęłam projekt związany z kreatywnością,  studenci poprosili mnie o przygotowanie webinaru w języku angielskim.

Na początku nie byłam wcale przekonana do tego pomysłu, ponieważ stresowałam się wygłoszeniem prezentacji w obcym języku oraz nie czułam się odpowiednią osobą do tego typu wydarzenia. Jednak po paru tygodniach, kiedy moja działalność Instagramowa zaczęła się rozwijać i zbierałam coraz więcej pozytywnych opinii, stwierdziłam, że będzie to dla mnie wyzwanie oraz wyjście z mojej strefy komfortu. 

Zgodziłam się. 

Termin webinaru musiał odbyć się przed zakończeniem sesji, co niestety zbiegło się z moimi weekendowymi wyjazdami (nie było mnie w domu 30.5-2.06 oraz 05-07.06). A piszę to, żeby zapamiętać, że nie miałam idealnych warunków na przygotowanie prezentacji. Praktycznie zaczęłam robić draft w notatniku 5 czerwca w trasie Warszawa-Toruń i potem 7 czerwca w trasie Toruń-Warszawa. Całą prezentację zaczęłam parę godzin przed webinarem. 

Dzień webinaru.

Byłam bardzo zestresowana, ponieważ jestem perfekcjonistką i lubię mieć wszystko wcześniej zaplanowane i zorganizowane, a w tym wypadku tak nie było. Dodatkowym stresem był mój język angielski, którego nie byłam pewna.

Moja prezentacja była podzielona na 4 części i po każdej części przeprowadziłam trening kreatywny. Chciałam, żeby uczestnicy angażowali się w komentarzach, żeby wykład był interaktywny i ciekawy. 

Bonus.

Chciałam dać uczestnikom webinaru prezent i na tą okazję stworzyłam ebooka "10 zadań kreatywnych w języku angielskim" - tym samym jest to mój pierwszy produkt elektroniczny, z czego jestem bardzo dumna. Jeśli chcesz go dostać, napisz do mnie :) 

Finalnie. 

Uważam, że poszło dobrze. Dałam radę i to jest dla mnie najważniejsze. Przed samym webinarem ogarnął mnie duży stres i histeria i jak mam być szczera to nie wierzyłam, że cokolwiek powiem. Byłam nawet skłonna odwołać webinar. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, obejrzyj wideo poniżej :) 

Pierwszy raz prowadziłam webinar! I to po angielsku.

14 czerwca 2020

1

 

2

 

Więcej o webinarze powiedziałam w jednym z odcinków mojej serii "Dlaczego.." na IG TV.

Zapraszam do obejrzenia tego materiału :) 

Będzie mi miło, jeśli mnie zaobserwujesz :)