SUBIEKTYWNY BLOG O ROZWIJANIU KREATYWNEGO MYŚLENIA

Trenuję Kreatywność

czyli moje refleksje oraz opinie uczestniczek o Kreatywnym Wyzwaniu. 

Na początku października zorganizowałam Kreatywne Wyzwanie, czyli 5-dniowy trening kreatywności, o którym pisałam w tym wpisie.

Dziś chciałabym się skupić na podsumowaniu tej akcji.

Jestem szczęśliwa, że to wyzwanie się odbyło. Pierwszy powód jest taki, że w końcu zrealizowałam pomysł, na który wpadłam już pod koniec sierpnia (dość długo z tym zwlekałam). A po drugie to wyzwanie zrobiło sporo dobrego i zebrało bardzo pozytywne opinie.

Jedna z uczestniczek – Julia Mickiewicz nagrała nawet o tym film na Youtube. (dziękuję Julia)

Jak dzięki grywalizacji 25 osób trenowało kreatywność?

15 października 2020

Zainteresowanie wyzwaniem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Na wstępnie zasygnalizowałam, że będzie limit 20 osób, ale było tyle chętnych, że w końcu zwiększyłam liczbę do 25 osób. (post zgłoszeniowy udostępniło ponad 35 osób).

Uczestniczkami okazały się same dziewczyny, które dodałam do funkcji Insta Story- Bliscy Znajomi i od poniedziałku zaczęłyśmy pracę nad ich kreatywnością.

Trening trwał 5 dni i każdego dnia było inne zadanie pobudzające kreatywność. Codziennie informowałam, co  dziewczyny będą trenować czyli:  

  • myślenie dywergencyjne
  • myślenie pytajne
  • myślenie transformacyjne
  • myślenie kombinatoryczne.


Zależało mi na tym, żeby uczestniczki miały świadomość, że trening kreatywności faktycznie ma konkretne cele😊

Zadania pochodziły z mojego ebooka „Trenuj Kreatywność na jesień, czyli 45 zadań pobudzających kreatywność w temacie jesieni”, który jest dostępny na platformie estante.pl od 15 października 2020 r. W wyzwaniu chciałam właśnie sprawdzić moje zadania na uczestniczkach i zapytać o ich opinie

 

Przebieg wyzwania był następujący:

Codziennie witałam się z dziewczynami i wrzucałam planszę na Insta Story dotyczącą tego, co będziemy dziś trenować. Następnie publikowałam zadanie wraz z zasadami punktacji. Tak jak pisałam w artykule wyzwanie polegało na grywalizacji, dlatego za zadania były przydzielane punkty.

Warto zaznaczyć, że w żaden sposób nie oceniałam pomysłów uczestników. Celem punktacji była motywacja do przełamywania własnych barier i zachęcenie poniekąd do wyciśnięcia maksimum z ich kreatywnego myślenia. Zazwyczaj punkty był w zależności od wymyślonej liczby pomysłów. Już za 1 pomysł – można było zdobyć punkt 😊 a za 3 punkty trzeba było wykonać jakaś dodatkową pracę.

Co mnie bardzo zdziwiło to aż 23 uczestniczki zdecydowały się na wysyłanie  swoich odpowiedzi, co nie było wcale obowiązkowe. Dlatego codziennie odpisywałam każdej dziewczynie, gratulowałam zaangażowania i pomysłów. Przy tym świetnie się bawiłam czytając ich rozwiązania.

Dziewczyny były bardzo zaangażowane w trenowanie kreatywności. Dlatego jestem bardzo zadowolona, bo wiele z nich odkryło w sobie potencjał do kreatywności, albo właśnie uświadomiły sobie, że powinny pracować nad rozwojem tej umiejętności. Wyzwanie wygrała Weronika i to do niej powędruje paczka ode mnie.

Na koniec wyzwania ogłosiłam, że zadania pochodziły z mojego ebooka i uczestniczki wyzwania mogą zakupić go jako pierwsze, aby dalej kontynuować trenowanie kreatywności. 

Myślę, że na pewno powtórzę takie wyzwanie! 

 

Zapraszam do zapoznania się z opiniami o wyzwaniu. 

"Wyzwanie było naprawdę super i bardzo mi się podobało ❤ Fajnie że zrobiłaś taką punktację bo dawało mi to motywację. Gdyby nie to wyzwanie to bym nie wiedziała że jestem w stanie wymyślić tyle różnych rzeczy. Uwierzyłam w siebie że dam radę i się udało! Przez 4 dni miałam max punktów a ostatniego z racji wyjazdu nie dałam rady zrobić. Zadania bardzo kreatywne i pomysłowe. Było mi bardzo miło jak pisałaś co Ci się podobało w danym dniu😊 Dziękuję za to wyzwanie ❤"      --- @olcia0915

 

"Czuje ogromna radość, że mogłam brać udział w tym wyzwaniu ! To genialny pomysł, żeby zachęcić do wyjścia spoza strefy komfortu i rozwijania swojego myślenia ! Uważam, że to wręcz ekstra sposób na uświadomienie sobie jak bardzo jesteśmy ograniczeni. To jakie rodzaje myślenia podawałaś przed każdym wyzwaniem zachęciło mnie do zgłębienia tematu. Twój profil jest pierwszym w tej tematyce, który zdecydowanie przykuł moją uwagę. Tak mało się o tym mówi, przynajmniej ja o wielu rzeczach nigdy nie słyszałam, a Ty to odkrywasz przed nami obserwatorami i to naprawdę jest ciekawe! Samo wyzwanie naprawdę było dla mnie wyzwaniem, liczyłam się z tym, że właśnie tkwię w jakimś schemacie i będę dążyć do tego, żeby się rozwijać i być kreatywną. Myślę, że moja praca wymaga prócz umiejętności także polotu i właśnie takiej kreatywności, dzięki czemu może stać się jeszcze bardziej niepowtarzalna! Dziękuje za to, że miałam szansę brać w tym udział, to dla mnie bardzo cenne doświadczenie ❤️" ------- Anna Walkowska  @anngosupo.makeup

 

"Daria, jeśli chodzi o wyzwanie to chciałam Ci powiedzieć, że bardzo mi się podobało - pozwoliło faktycznie popracować nad kreatywnością 🤯Zadania z każdym dniem stopniowo były coraz bardziej wymagające - tzn bardziej angażujące nasz mózg 🧠 i to mi się bardzo podobało, bo było ciekawiej 🧡czas trwania uważam, że odpowiedni - 5 dni, które pozwoliły, że nasza głowa weszła na wyższy poziom. Ponadto ja jestem bardzo krytyczna wobec siebie i czasem dużo od siebie wymagam, a to wyzwanie pozwoliło mi uwierzyć w moja pomysłowość 🤞grywalizacja to extra pomysł, bo motywowało jeszcze bardziej 💪bardzo podobało mi się również Twoje podejście i zaangażowanie - odpowiadanie na wiadomości i zadania, pełen szacunek, oby więcej takich wyzwań i osób tak podchodzących do zadań 💙💜💛"  ------> Anna  Cyma @wszystko_jest_w_głowie

 

"A jeśli chodzi o ocenę wyzwania to bylo mega ciekawe, zadania tak dopasowane, ze nie bylo powtarzalnosci (i dosc trudne jak na rywalizacje przystalo, stopien trudnosci w stosunku do kolejnych dni tez zostal dobrze zachowany), moim zdaniem czas trwania wyzwania byl dobry i w sumie codziennie moglabym takie 1 zadanko od ciebie dostawac, ale juz nie bede cie tak meczyc 😂 i tak wyzwanie wymagalo od ciebie sporo przygotowan i czasu poswieconego na sprawdzanie i tworzenie relacji, a do tego jeszcze tworzenie kontentu dla pozostalych osob niezwiazanych z wyzwaniem, no szanuje bardzo ilosc poswieconej pracy, bo wyszlo swietnie i gratuluje 😁❤" ----> Alicja @alice0097

 

Będzie mi miło, jeśli mnie zaobserwujesz :)