Trenuje Kreatywnosc Daria Mohammad OPT

Jak być kreatywnym na zawołanie?

Autor:  Daria Mohammad
Data14 maja 2020
Kategoria:

Książka "Kreatywność na zawołanie" autorstwa Todd Henry jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że każdy może być kreatywny, jeśli tylko będzie odpowiednio pracował nad w rozwijaniem tej kompetencji.

Myślałam, że w książce znajdę metody na zostanie geniuszem kreatywności. W takim sensie, że otrzymam gotowe techniki, które wystarczy użyć (podstawić pod wzór) i po sprawie. 

Bardzo się pomyliłam.

Oczywiście w książce otrzymujemy sprawdzone metody tylko autor sugeruje, aby stały się one naszymi nawykami. Celem tych nawyków jest wprowadzenie w życiu, przestrzeni na pomysły. W taki sposób, aby pomysły pojawiały się, kiedy tego potrzebujemy. Podczas czytania tej publikacji, wszystkie rady i sugestie autora wydawały mi się logiczne i bardzo proste.

Tylko co z tego, że są proste, skoro nie wszystkie z nich stosowałam.

Wnioski

Metody dotyczące rozwijania kreatywnego potencjału opisane w tej książce świadczą o tym, że:

  1. Każdy może wprowadzić nawyki wspierające kreatywność.
  2. Kreatywność to nie jest wiedza tajemna, po prostu określony sposób działania.
  3. Kreatywność można wytrenować, jak każdą umiejętność.

W skrócie, autor mówi o tym, że aby być kreatywnym trzeba wprowadzić porządek, organizację i celowość do swojego życia. Należy planować działania, tak aby ta kreatywność miała szansę się objawić. Todd Henry pisze w swojej książce o tzw. rytmie kreatywności, czyli obszarach, które jeśli są dobrze zarządzanie, pomagają w generowaniu pomysłów na zawołanie. Te obszary to:

  • skupienie
  • relacje
  • bodźce
  • czas
  • energia.

Bardzo ważny wniosek to:

Nie ma szybkich i łatwych metod, aby być kreatywnym na zawołanie. Trzeba zainwestować czas i pracę nad swoją kreatywnością i myśleć holistycznie nad jej rozwojem.

Daria Mohammad Creative Teacher

Daria Mohammad

jestem autorką projektu trenujekreatywnosc.pl, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat kreatywności, trenowania mózgu oraz rozwijania twórczych zainteresowań. Pokazuję, że umiejętność kreatywnego myślenia można się nauczyć poprzez odpowiednie nastawienie, zadania oraz warunki. Obserwuj mnie w mediach społecznościowych po więcej wskazówek o kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

chevron-down