SUBIEKTYWNY BLOG O ROZWIJANIU KREATYWNEGO MYŚLENIA

Trenuję Kreatywność

czyli, spędź kreatywnie czas i naucz się ładnych bazgrołów.

O tej technice rysowania dowiedziałam się od Martyny, która wystąpiła w jednym z odcinków z serii "Kreatywne Talenty Super Ludzi" na moim Instagramie. Rysować nie potrafię i właśnie dlatego zainteresowałam się zentangle, bo nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności: wystarczy wyobraźnia lub skuteczne odwzorowywanie gotowych szablonów.

 

Gotowe wzory do ZENTANGLE

23 września 2020

I właśnie te gotowe szablony znajdziesz w tym poście. Są te tzw. zentangle patterns”, które znalazłam na Pintreście i z których sama korzystam. A żeby ułatwić Ci pracę, zebrałam to wszystko w jednym miejscu.

A dla osób, które nie wiedzą, czym jest zentangle, jest to styl rysowania, który polega na wypełnieniu rysunków różnymi wzorkami – mogą być to konkretne kontury lub coś zupełnie abstrakcyjnego. Przypomina trochę bazgroły w zeszycie, które pewnie każdy nas robił, kiedy się nudził podczas lekcji w szkole. Metoda zentangle to łatwy do nauczenia, relaksujący i przyjemny sposób tworzenia pięknych obrazków. Wystarczy do tego kartka i czarny cienkopis.

A co oznacza nazwa zentangle? „Zen” to stan wycieszenia, spokoju, medytacja, a „tangle” to plątanina. Dlatego poprzez tę sztukę możemy się odprężyć, zrelaksować i przy okazji potrenować kreatywność.

 

Do dzieła! Poniżej znajdziesz wzory, które ułatwią Ci rysowanie:)

 

Będzie mi miło, jeśli mnie zaobserwujesz :)