Trenuje Kreatywnosc Daria Mohammad OPT

Czym jest trening kreatywności?

Autor:  Daria Mohammad
Data13 lutego 2021
Kategoria:

Czy wiesz, że kreatywność jest jak mięsień i możesz ją trenować? Istnieją nawet specjalne zestawy ćwiczeń, które w tym pomagają.

Definicja

Trening kreatywności to "system ćwiczeń indywidualnych lub grupowych stosowanych w celu pobudzenia i rozwijania zdolności generowania nowych i wartościowych pomysłów, które są rozwiązaniem problemów poznawczych i praktycznych". Tak brzmi definicja z książki K. Szmidt "Trening kreatywności, Helion, Gliwice 2008.

Cele treningu kreatywności

  • wyzwania umysłowe tzw. fitness mózgu
  • pobudzenie do myślenia w nieschematyczny sposób
  • stymulacja 4 rodzajów myślenia

4 rodzaje myślenia w trening kreatywności

  • Myślenie pytajne - sposób myślenia, polegający na odkrywaniu, badaniu, poszukiwaniu, formułowaniu pytań.
  • Myślenie transformacyjne - myślenie polegające na umiejętności przemiany, przekształcenia, przeobrażenia, prowadzące do czegoś nowego.
  • Myślenie asocjacyjne - sposób myślenia, polegający na dostrzeganiu związków i procesie kojarzenia.
  • Myślenie dywergencyjne - sposób myślenia, gdzie dopuszcza się kilka poprawnych rozwiązań.

Jak ćwiczyć te rodzaje myślenia ?

Rozwiązując ćwiczenia, które skonstruowane są według metodologii treningu kreatywności. Tak się składa, że takie zadania wymyślam i tym samym stworzyłam bezpłatnego ebooka "Trenuj kreatywność na zimę" , gdzie znajdziesz 12 zadań pobudzających kreatywność. Wystarczy, że zapiszesz się do mojej listy email.

Daria Mohammad Creative Teacher

Daria Mohammad

jestem autorką projektu trenujekreatywnosc.pl, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat kreatywności, trenowania mózgu oraz rozwijania twórczych zainteresowań. Pokazuję, że umiejętność kreatywnego myślenia można się nauczyć poprzez odpowiednie nastawienie, zadania oraz warunki. Obserwuj mnie w mediach społecznościowych po więcej wskazówek o kreatywności.

2 comments on “Czym jest trening kreatywności?”

  1. Cześć, bardzo cenię twój kurs kreatywności, znam cię z podcastu dobra pamięć. Robisz świetne rzeczy, a mi bardzo zależy na byciu kreatywnym.
    Zostaję twoim fanem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

chevron-down